Kontakt

Projekt hrady-zamky.sk sa nachádza v archívoch Univerzitnej knižnice v rámci dlhodobej ochrany nehmotného kultúrneho dedičstva v podobe digitálnych prameňov a dokumentov.


Všetky objekty, ktoré sa na stránke nachádzajú, sme osobne navštívili. Zoznam sa postupne rozširuje.


Naša webstránka sa zameriava na:

- hrady a zámky, mestské hrady
- zrúcaniny hradov
- opevnené kláštory a zrúcaniny kláštorov
- pevnosti, kamenné strážne veže
- kaštiele postavené na základoch hradu, alebo na mieste bývalého hradu či inej fortifikácie, opevnené kaštiele a tzv. hradné kaštiele (až na pár výnimiek ako Budmerice, Kunerad a pod.)

Čo na stránke nehľadajte:

- zaniknuté hrady, po ktorých nezostali žiadne nadzemné zvyšky, alebo sa zachovali len valy, či stopy terénu
- kaštiele a kúrie, ktoré nedisponujú prvkami opevnenia, alebo neboli postavené na miestach pôvodných hradov či fortifikácií
- kláštory, ktoré nie sú zrúcaninami, alebo ktoré nedisponujú prvkami opevnenia
- hradiská, drevozemné hrady


Mobilná aplikácia pre Android

Hrady a zámky SK PREMIUM

Android code 2019 QR


Podporte nás

finančným darom:a získajte mapu všetkých hradov*


* Mapa hradov vo vysokom rozlíšení

Vyššie v sekcii Podporte nás, alebo dole pod týmto textom, môžete kliknutím na oranžové tlačidlo Donate prispieť ľubovoľnou čiastkou na ďalší rozvoj projektu. Každý darca, ktorý prispeje sumou aspoň 2 EUR (možná platba kartou alebo PayPal), od nás ako poďakovanie získa mapu hradov vo vysokom rozlíšení. Odkaz na stiahnutie mapy vám bude max. do 48 hodín zaslaný na emailovú adresu uvedenú pri platbe, preto dbajte na jej správnosť. Ak vám email neprišiel, skontrolujte si priečinok s nevyžiadanou poštou, prípadne nás kontaktujte.

Mapa je vo formáte A2 (7016 x 4960 pixelov, 300 DPI, PNG), vhodná pre bezokrajovú tlač plagátu rozmeru 59,4 x 42 cm a obsahuje takmer všetky hrady a zámky (okrem zaniknutých bez zachovaných nadzemných múrov), opevnené kláštory, či zrúcaniny kláštorov a väčšinu opevnených kaštieľov a tiež kaštieľov postavených na miestach fortifikácií. Mapa je našim vlastným dielom, čiže nepochádza z rúk profesionálnych grafikov, no strávili sme na nej množstvo dní a veríme, že vás poteší.


Zmenšená ukážka mapy (vodotlač je len v náhľade)


Napíšte nám


Chýba na stránke nejaký hrad či kaštieľ? Znamená to, že sme ho ešte nenavštívili.
Ak spĺňa naše podmienky kategorizácie, určite sa v budúcnosti do nášho zoznamu dostane.