Hlohovský zámok

Hlohovský zámok, postavený v barokovo - klasicistickom slohu, sa nachádza na mieste pôvodného hradu na návrší nad mestom Hlohovec. Objekt bol postavený na mieste bývalého hradu.

hrad, zámok / 196 m

hore

Prístup Prístup - Hlohovský zámok

Hrady v okolí (vzdušná čiara):
Leopoldov - 2.9 km, Koplotovce - 6.5 km, Horné Trhovište - 8.2 km, Rišňovce - 10 km, Lukáčovce - 11 km, Nové Sady - 14.3 km, Šintava - 15 km

Interiér a exteriér

Pôdorys - Hlohovský zámok
Pôdorys - Hlohovský zámok

Fotogaléria

Ak nie je uvedené inak, na fotografie sa vzťahujú autorské práva ©hrady-zamky.sk
Zadajte autora fotografie
Zadajte rok fotografie
Nahrajte fotografie

História - Hlohovský zámok

Povesti a legendy

Komentáre - Hlohovský zámok

  • Štefan
  • 19.05.2024


Aj my sme absolvovali skutočne kvalitný a profesionálny vyklad sprievodkyne a prijemne nás prekvapila virtuálna prehliadka časti zámku. Výhľad je skutočne nádherný. Zámok je veľmi pekne opravený, zamocky park skutočne stojí za prechádzku. Dúfam, že Hlohovec ziska peniaze na dokončenie opráv. Viem ako vyzerala budova pred rekonštrukciou, bol tu urobený veľký kus práce. 15.maj 2024.

  • Menczelová Martina
  • 13.12.2020


15.10.2020 sme navštívili s manželom zámok v Hlohovci. Absolvovali sme virtuálnu prehliadku a potom nádherný odborný výklad k histórii zámku ( hanbím sa, že som si nezapamätala meno pani čo nám urobila ten výklad). Prešli sme sa po veľkom zámockom parku a navštívili sme aj Vlastivedné múzeum, keďže sme z Bratislavy - tak sme chceli vidieť čo najviac. Super výlet a odporúčame vidieť všetko!

Pridať komentár k objektu

Hlohovský zámok

Zadajte vaše meno
Napíšte komentár

Vypíšte čísla z obrázka

UPOZORNENIE: Komentáre podliehajú schvaľovaciemu procesu